GŁÓWNA    O FIRMIE    USŁUGI    PROMOCJE 
 
    KONTAKT  
 

 Ozonowanie/Usuwanie przykrych zapachów/Dezynfekcja

 Przechowalnia Opon

 Serwis Opon

 

   Wymiana klocków hamulcowych

 Wymiana oleju

 Wymiana tłumików

 

 
  
Wymiana klocków hamulcowych

Klocki hamulcowe

 

Klocki hamulcowe, jako części odpowiadające bezpośrednio za nasze bezpieczeństwo, dlatego należy zawsze sprawdzać ich stan i dokonywać terminowych wymian. W celu maksymalizacji niezaowodności i bezpieczeństwa klocki hamulcowe powinno się zawsze wymieniać kompletami w obu kołach danej osi pojazdu. Jeśli wyposażone zostały w czujniki zużycia, je także należy wymienić na nowe. Przy wymianie klocków należy skontrolować również stan zużycia tarcz hamulcowych.

Klocki hamulcowe są częściami eksploatacyjnymi, co oznacza, że zużywają się w miarę korzystania z pojazdu i zachodzi konieczność ich wymiany co pewien czas, zależny od jakości klocków oraz stylu jazdy. Klocki hamulcowe powinny zostać wymienione, gdy grubość ich okładzin jest mniejsza, niż 3 mm lub gdy następuje ich nierównomierne zużycie.

Trwałość klocków hamulcowych zależy od jakości materiałów i sposobu eksploatacji pojazdu, jednak z reguły należy wymieniać je co 20-30 tysięcy kilometrów.

Tarcze hamulcowe powinno wymieniać się co 2-3 wymiany klocków, jednakże zależne jest to od staopnia ich zużycia. Ich stan należy ocenić przy każdej wymianie klocków.


 

 
 
   
          Główna   |   O firmie   |   Usługi   |   Promocje   |   Kontakt © TOM 2010. Wszelkie prawa zastrzeżone.
            Projekt i wykonanie: Hajime Studio